Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 23 im. Armii Krajowej

Dyrektor:
Strona WWW: www.sp23.edu.pl
E-mail: szkpod23@plocman.pl

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku istnieje od 1 września 1989 roku. Mieści się w centrum osiedla Podolszyce Północ w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Północnego.

Szkołę tworzą cztery budynki połączone holem, dwie sale gimnastyczne i hala sportowa z pomieszczeniami towarzyszącymi. Oprócz typowych pomieszczeń lekcyjnych szkoła posiada bibliotekę, świetlicę, stołówkę, gabinety lekarski i stomatologiczny, trzy pracownie komputerowe, gabinet EEG BioFeedback. W zasobach szkoły jest też kompleks obiektów sportowych "Orlik 2012", miasteczko ruchu drogowego, plac i miejsce zabaw utworzone w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" oraz siłownia "pod chmurką".

Na terenie placówki mieszczą się filie Młodzieżowego Domu Kultury, Książnicy Płockiej oraz świetlica środowiskowa. Przy szkole działa Klub Rodziców Autyzm Help JiM/Płock, który jest 15 klubem w Polsce zrzeszonym przy Fundacji Jaś i Małgosia w Łodzi.

Kadra pedagogiczna to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani nauczyciele i specjaliści.

W szkole funkcjonują klasy integracyjne oraz klasy sportowe o profilu piłka ręczna i piłka siatkowa. Od września 2014 r. szkoła została objęta miejskim programem Płocka Akademia Piłki Ręcznej.

SKKT-PTTK "Wojażer" umożliwia zrzeszonym w nim uczniom aktywne spędzanie czasu poprzez uczestnictwo w rajdach pieszych.

Jesteśmy szkołą sukcesu! Za liczne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze placówka była wyróżniana przez Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej oraz Marszałka Senatu RP. Może także poszczycić się członkostwem w Klubie Szkół UNICEF, tytułami: Szkoły Odkrywców Talentów, Szkoły z Tradycją i Szkoły Wspierającej Uzdolnienia oraz współpracą międzynarodową w ramach programu eTwinning. Działalność szkoły opisywana była jako przykład dobrych praktyk na stronach www Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

W 2016 roku szkoła zmodyfikowała własny autorski program "Lekki Plecak", co skutkuje wykorzystaniem podczas zajęć z języka polskiego, historii, przyrody i matematyki podręczników cyfrowych. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w Polsce wykorzystującą takie rozwiązania innowacyjne, popierane przez uczniów, rodziców oraz Organy - Prowadzący i Nadzoru Pedagogicznego W naszej szkole dbamy o kręgosłup naszych uczniów i wagę ich tornistrów. U nas uczeń ma lżej.

W roku szkolnym 2017/2018 planuje się utworzenie 4 klas pierwszych i 1 klasy integracyjnej.

Szkoła oferuje dla dzieci:

- naukę języka angielskiego w pracowniach specjalistycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt,

- opiekę świetlicową w godzinach 6.30 - 16.30,

- obiady na stołówce szkolnej,

- opiekę pedagoga, psychologa, logopedy,

- zajęcia gimnastyki korekcyjnej.

Dzieci objęte są bezpłatnymi programami Agencji Rynku Rolnego "Mleko w szkole" i "Owoce w szkole".

W roku szkolnym 2017/2018 dla dzieci z klas I szkoła oferuje pozalekcyjne zajęcia wspierające ucznia zdolnego i ze specyficznymi potrzebami edukacyjnym. Są to:

- zajęcia sportowego tańca towarzyskiego w ramach klasy tanecznej,

- gromady zuchowe,

- różnorodne koła zainteresowań,

- zajęcia rozwijające kreatywność w ramach programu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia,

- zajęcia chóru szkolnego,

- gry i zabawy ruchowe w ramach Płockiej Akademii Piłki Ręcznej,

- zajęcia wyrównawcze,

- zajęcia terapii pedagogicznej,

- zajęcia terapii psychologicznej,

- zajęcia terapii logopedycznej.

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
KLASY PIERWSZE 4 oddziały ogólne 2