Pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące rekrutacji prosimy kierować do dyrektorów placówek
lub na adres e-mail: nabo.sp@zjoplock.pl

Pytanie 1.

Nie mogę zalogować się do systemu w celu wypełnienia zgłoszenia/wniosku?

Odpowiedź:

W pierwszym kroku w menu "Moje zgłoszenie/wniosek" lub w menu "Nowe zgłoszenie/wniosek" wypełniamy ankietę  wybierając "Wypełnij nowe zgłoszenie/wniosek". Na pierwszej stronie ankiety podajemy hasło, które posłuży do logowania. Przy pierwszym uruchomieniu ankiety nie logujemy się do systemu.

Pytanie 2.

Na czym będzie polegało udostępnienie „on – line” wyników rekrutacji?

Odpowiedź:

Jednym z etapów wprowadzania danych do systemu jest założenie hasła dostępowego. Hasło to w powiązaniu z numerem PESEL dziecka umożliwi w dniu ogłoszenia wyników zalogowanie się do systemu i sprawdzenie czy oraz gdzie dziecko zostało przyjęte. Logowanie umożliwi sprawdzenie wyników WYŁĄCZNIE własnego dziecka.
Oprócz sprawdzania wyników „on – line” rodzic będzie mógł udać się osobiście do placówki i tam uzyskać informację o wyniku naboru (dotyczy szczególnie osób, które nie będą mieć możliwości złożenia wniosku za pośrednictwem Internetu).

Pytanie 3.

Wprowadziłem dane dziecka ale popełniłem błąd, którego obecnie (po zatwierdzeniu zgłoszenia/wniosku) nie mogę już poprawić. W jaki sposób możliwe jest zmodyfikowanie podanych przeze mnie danych w systemie?

Odpowiedź:

Należy udać się do placówki pierwszego wyboru i poprosić o skorygowanie niepoprawnych informacji. Po dokonaniu korekty wniosek powinien być ponownie wydrukowany, podpisany i złożony w placówce pierwszego wyboru.

Pytanie 4.

Co mam zrobić, jeżeli nie posiadam adresu e-maila, a chcę wypełnić "Kartę zgłoszenia/wniosku" ?

Odpowiedź:

W pozycji e-mail należy wpisać dowolne słowo np."brak".
Adres e-mail służy do automatycznego przypomnienia, przez system rekrutacyjny, hasła użytkownika.
Nie zalecamy takiego rozwiązania, ponieważ w razie zapomnienia hasła rodzic nie będzie miał możliwości jego odzyskania.

Pytanie 5.

Jeżeli planuję zapisać dziecko do szkoły podstawowej poza obwodem, to czy powinienem nic nie zgłaszać do szkoły obwodowej w dniach 10 kwietnia od godz. 9:00 – 15 czerwca 2018 r. do godz.15:00 tylko czekać do naborów w dniach 25 czerwca od godz. 9:00 - 27 czerwca 2018 r. do godz. 15:00 i wtedy dopiero złożyć wniosek do szkoły pierwszego wyboru?

Odpowiedź:

Gdy planujemy zapisać dziecko do szkoły podstawowej poza obwodem należy postąpić dokładnie tak jak opisał to rodzic w pytaniu powyżej - czyli nie wypełniać zgłoszenia do szkoły obwodowej tylko czekać do naborów w dniach 25 - 27 czerwca 2018 r. Dziecko powinno wziąć udział w rekrutacji na wolne miejsca do szkół podstawowych, która rozpocznie się 25 czerwca.

Rekrutacja ID: 129; Wersja: 8.123.293.1391 Harmonogram ID: 610;