Szkoła Podstawowa nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku

Dyrektor: Radosław Siłkowski
Strona WWW: http://sp15plock.edupage.org
E-mail: sp15plock@poczta.fm

Szkoła Podstawowa nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu jest położona przy ulicy Przyszkolnej 22 w Płocku na osiedlu Góry, w malowniczej scenerii Skarpy Ciechomickiej. Usytuowanie placówki gwarantuje naszym dzieciom bezpieczeństwo i zapewnia interesujące miejsca do działań dydaktycznych w terenie. Kadra pedagogiczna oraz pracownicy administracji i obsługi posiadają wysokie kwalifikacje do pracy z dzieckiem.
              Szkoła posiada dobre warunki lokalowe. Sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesne pomoce dydaktyczne, zmodernizowana została sala gimnastyczna, mamy piękne nowe boisko i plac zabaw.

W szkole w godz. 7:00-16:00 funkcjonuje kolorowa świetlica, zapewniająca dzieciom opiekę, ciekawe zajęcia, różnorodne gry i zabawy oraz pomoc przy odrabianiu pracy domowej. Uczniowie korzystają również ze smacznych obiadów na stołówce szkolnej.

W bibliotece młody czytelnik może skorzystać z bogatego księgozbioru, który jest na bieżąco aktualizowany.

W szkole prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem technologii informacyjnej. Do dyspozycji uczniów jest 25 indywidualnych laptopów i 42 tablety zakupione w ramach projektów „Cyfrowa szkoła „ i „Lekki plecak”.

Pomocą psychologiczno-pedagogiczną służy pedagog i logopeda. Uczniowie mogą brać udział w zajęciach terapii pedagogicznej, zajęciach logopedycznych i zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych.
              Każdego roku nasi uczniowie zajmują wysokie miejsca w konkursach wiedzowych, czytelniczych i plastycznych oraz odnoszą sukcesy w zawodach sportowych. Pomagają Im w tym koła zainteresowań, SKS. Nasi uczniowie chętnie biorą udział jako wolontariusze w wielu akcjach charytatywnych, np. Szlachetna Paczka, Góra Grosza, WOŚP, Paka dla Rodaka.

Zapraszamy na naszą stronę internetową:
www.sp15plock.edupage.org

Atuty naszej szkoły:

• klimatyzowane pracownie, wyposażone w tablice multimedialne, projektory, pomoce dydaktyczne;
  • pracownie przedmiotowe wyposażone w monitory interaktywne i aplikację edukacyjną CORINTH;
  • nowoczesna sala gimnastyczna i pracownia komputerowa;
  • wielofunkcyjne boisko szkolne;
  • świetlica szkolna - nauka i zabawa po lekcjach, możliwość odrobienia pracy domowej po lekcjach lub miłego spędzenia czasu wolnego;
  • biblioteka szkolna - bogaty i różnorodny księgozbiór do korzystania w czasie przerw i po lekcjach;
  • udział w Programie "Laboratoria Przyszłości" oraz w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską.

Nasza szkoła zapewnia:

• naukę w kolorowych i nowocześnie wyposażonych salach lekcyjnych;
       • ofertę zajęć pozalekcyjnych dostosowaną do potrzeb, możliwości i zainteresowań uczniów;
       • prowadzenie zajęć przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną z wieloletnim doświadczeniem;
       • opiekę świetlicową w godzinach od 7.00 do 16.00;
       • możliwość korzystania z bogatego księgozbioru biblioteki szkolnej;
       • ciekawe formy pracy z uczniami: wyjazdy do kina, teatru, muzeów, biblioteki, rajdy, biwaki, wycieczki krajoznawcze;
       • organizowanie wypoczynku w czasie ferii i wakacji;
       • dodatkowe zajęcia ruchowe: SKS, gimnastyka korekcyjna, wyjazdy na basen, zajęcia z piłki siatkowej dla chłopców;
       • opiekę pedagogiczną i logopedyczną;
       • stołówkę szkolną - możliwość skorzystania z pysznych dwudaniowych obiadów;
       • różnorodne formy współpracy z rodzicami: spotkania indywidualne, zebrania, zajęcia otwarte.

• gimnastyka korekcyjna;
  • SKS;
  • zajęcia z piłki siatkowej dla chłopców;
  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego i matematyki;
  • terapia pedagogiczna;
  • zajęcia rewalidacyjne;
  • zajęcia indywidualne z uczniami;
  • zajęcia logopedyczne.

Nazwa Opis