Szkoła Podstawowa nr 2 w Płocku

Dyrektor: mgr Marzenna Machała-Pniewska
Strona WWW: krzywousty.pl
E-mail: zs01@zjoplock.pl

Zespół Szkół nr 1 w Płocku, w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 2 i IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi jest "Szkołą Wspierającą Uzdolnienia". Oferuje swoim wychowankom stale unowocześnianą bazę dydaktyczną i doskonałą bazę sportową. Dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość rozwijania wiedzy, pasji i zainteresowań. Odnoszą również spektakularne sukcesy sportowe w lekkoatletyce i piłce ręcznej. Potwierdzeniem powyższego są liczne certyfikaty: "Otwarta szkoła", "Uczniowie z klasą", "Nauczyciel z klasą", "Szkoła z klasą 2.0", "Szkoła gotowa na TIK".

Różnorodność oferty edukacyjnej oraz działań społecznych i wychowawczych szkoły, a także przyjazna atmosfera powoduje, że wielu absolwentów gimnazjum kontynuuje naukę w IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi, co jest wyrazem zaufania dla profesjonalizmu i kompetencji wszystkich pracowników szkoły.

Dysponujemy:
- 3 pracowniami komputerowymi ze stałym łączem internetowym,

- pracownią multimedialną,
- nowoczesną halą sportową, 2 salami gimnastycznymi i profesjonalnymi siłowniami z ergometrami wiosłowymi,
- kompleksem boisk sportowych, w tym "Orlikiem",
- nowocześnie wyposażonymi pracowniami przedmiotowymi,
- biblioteką i czytelnią ze stanowiskami internetowymi,
- gabinetem pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego, pielęgniarki,stomatologa,
- profesjonalną  strzelnicą sportową wyposażoną w sportową broń pneumatyczną,
- 2 świetlicami (odrębna dla klas I – III szkoły podstawowej) i stołówką szkolną.
W naszej szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny. Rodzice na bieżąco mogą kontrolować oceny, obecności, pozyskiwać informacje o swoich dzieciach.
W Zespole Szkół nr 1 mieści się sklepik szkolny oferujący zdrową żywność i podstawowe artykuły piśmiennicze.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zapraszamy do nauki w Szkole Podstawowej nr 2 w Płocku. Atmosfera panująca w naszej szkole, profesjonalna kadra pedagogiczna oraz przygotowana oferta edukacyjna dadzą uczniom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności, rozwoju zainteresowań i pasji, udziału w wielu ciekawych przedsięwzięciach, eksperymentach, przygotują do dalszego kształcenia na kolejnych etapach edukacji.

Dla naszych najmłodszych uczniów- Pierwszoklasistów przygotowaliśmy odrębny segment budynku szkoły z oddzielnym wejściem oraz odrębną świetlicę szkolną w celu zapewnienia Im bezpiecznych i komfortowych warunków nauki, odpoczynku i zabawy. Sale lekcyjne zostaną nowocześnie wyposażone w sprzęt i pomoce dydaktyczne stymulujące rozwój dzieci.

W roku szkolnym 2017/2018 proponujemy trzy klasy pierwsze szkoły podstawowej:I a, I b, I c.

W każdej z nich będą się odbywały zajęcia rozwijające aktywność i kreatywność uczniów. Planujemy zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego oraz dodatkowe zajęcia pod nazwą " zabawy z językiem niemieckim" (w wybranej klasie).

Uczniowie posiadający opinie/orzeczenia poradni psychologiczno-pedagicznej mogą skorzystać z fachowej pomocy logopedy, surdologopedy, terapeuty pedagogicznego, tyflopedagoga, specjalisty do pracy z dzieckiem autystycznym.

Zapewniamy należytą opiekę wszystkim uczniom. Dla bezpieczeństwa podopiecznych szkoła wyposażona jest w monitoring, kontrolowane są wejścia i wyjścia z placówki.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 zastrzega sobie prawo do wnoszenia zmian do oferty edukacyjnej szkoły.

​Nasza szkoła zapewnia Dzieciom nie tylko doskonałe warunki do nauki, ale również wiele ciekawych i atrakcyjnych sposobów na spędzanie czasu wolnego. Co roku organizujemy piknik rodzinny dla całej społeczności szkolnej i mieszkańców osiedla Międzytorze, rajdy, wycieczki turystyczno-krajoznawcze, Bieg Wagarowicza, różnorodne konkursy i szereg innych imprez odbywających się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.
Wszyscy chętni pierwszoklasiści będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych- zajęciach twórczości prowadzonych przez przeszkolonych nauczycieli, plastycznych, muzycznych, zajęciach drużyny zuchowej, gimnastyki korekcyjnej, koła szachowego.

Nazwa Opis Liczba wolnych miejsc
KLASY PIERWSZE I a, I b 0